TÜBİTAK BİGG Marmara Duyuru Desteği

BİGG Marmara Afiş.jpg (4.33 MB)

 

Öğrencilerimize Duyurulur (TÜBİTAK BİGG Marmara Başvuruları)

 

Marmara Üniversitesi olarak sahip olduğu bilgi ve deneyimlerin kullanılarak daha fazla girişimci adayının TÜBİTAK tarafından desteklenmesini sağlamak için Erciyes Teknopark A.Ş. yürütücülüğünde "Olgunlaştırma" ve "İyileştirme" aşamalarından oluşan BİGG Marmara programı kurgulanmıştır.

 

Teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerine ön ödemeli 200.000 TL hibe desteği sağlayan TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programına,  linke tıklayarak  başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz!

"Olgunlaştırma" aşamasında adaylar BİGG programına özel hazırlanan eğitimleri alarak ve birebir yoğun mentor görüşmeleri yaparak iş fikirlerini teknolojik üstünlük ve ticarileşme potansiyeli açısından geliştirebileceklerdir.

"İyileştirme" aşamasına geçildiğinde adaylara birebir destek vermek ve iş planlarını hazırlamak için "Lider Mentor" atamaları gerçekleştirilecektir. Bu süreç sonunda iş planları en ideal seviyeye çıkartılmış olacaktır.

Akıllı Ulaşım, Enerji ve Temiz Teknolojiler, Akıllı Üretim Sistemleri, İletişim ve Sayısal Dönüşüm, Sağlık ve İyi Yaşam, Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme alanlarında iş fikri olan girişimcilere iş fikirlerinin geliştirilmesi, fikir ve ortaya çıkacak ürünün doğrulanması, performans analizlerinin yapılması, iş planlarının değerlendirilmesi ile birlikte girişimcinin her alanda ihtiyaç duyacağı eğitimler ve mentorluk desteği vereceğiz.

 

BİGG Marmara'da;

  • Sektörel Danışmanlık
  • Nitelikli Eğitimler
  • Uzman Mentorler
  • Network
  • İş Birliklerine Erişim
  • Melek Yatırım Ağlarına Erişim

 

Kimler Başvurabilir?

·       Herhangi bir lisans programından 1 yıl içerisinde mezun olabilecek öğrenciler,

·       Yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenciler,

·       Lisans, yüksek lisans veya doktora programlarından en çok 10 yıl önce mezun olmuş kişiler,

·       Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşama desteği almamış kişiler,

·       Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almayan kişiler,

·       BİGG Marmara programına başvurabilirler.

·       Hizmetler çevrimiçi ortamdan sağlanacaktır. Türkiye'nin her yerinden başvurular kabul edilmektedir.

 

İlave sorularınız için MİTTO ofisinden Gizem Kılcı (Girişimcilik ve Şirketleşme birimi) ile görüşebilirsiniz.

HIZLI ERİŞİM