2022 Yılı Toplumsal Katkı Faaliyetlerimiz

1. Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Çallı Çevre TV ‘de 13 Mayıs 2022’de katıldığı Deniz Şafak ile Geri Dönüşüm Programında Sıfır Atık ve Biyobozunur atıkların yönetimi / Biyobozunur atıkların değerlendirilmesi konusunda bilgi verdi. 

 

2. Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Çallı Çevre TV ‘de 30 Eylül 2022 ’de katıldığı Deniz Şafak ile Geri Dönüşüm Programında Türkiye Geri Dönüşümün neresinde? Çöplerin yüzde kaçı geri dönüştürülüyor? konusunda bilgi verdi. 

 

3. Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Çallı TRT Radyo 1‘de 27 Ocak 2022’de katıldığı İklimin Geleceği Programında İklim Değişikliği ve Plastik Atıklar hakkında bilgi verdi. 

 

4. Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Çallı Habertürk ‘de 20 Haziran 2022’de katıldığı Fatmanur Boylu ile Dosya Haber Programında Sinsi Tehlike Mikroplastik hakkında bilgi verdi.

 

5. Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Çallı SW Business ‘de 27 Ekim 2021’de katıldığı Özel Haber Programında Yeşil Mutabakat: Kobiler için üniversite-sanayi işbirliği neden önemli? konusunda bilgi verdi.

 

6. Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Çallı TRT Belgesel‘de 01 Şubat 2022’de katıldığı Sıfır Atık Programında (19. Bölüm) İsrafı önlemek için neler yapabiliriz? konusunda bilgi verdi.

 

7. “Yazılım ve Kariyer Fırsatları” paneli moderatörü, Karadeniz Kariyer Fuarı, 25-26 Mart 2022, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ).

 

8. Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Türkiye Su Enstitüsü Proje Geliştirme ve Uygulama Koordinatörü Doç. Dr. Aslıhan Kerç TRT Haber’de Pınar Bıkım’ a Türkiye’de su stresi hangi boyutta? konusunda verdiği röportaj.

 

9. Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Türkiye Su Enstitüsü Proje Geliştirme ve Uygulama Koordinatörü Doç. Dr. Aslıhan Kerç TRT Haber’de Özge Öngürmüş’e Sanayide harcanan temiz su kaynakları için çözüm yolları konulu röportaj verdi.

 

10. “TÜBA − Enerjide Yapay Zekânın Rolü Çalıştayı”, TUBA, Gaziantep Hasan Kalyoncu Universitesi, 03.06.2022. 

 

11. “Sağlıkta yapay zeka uygulamaları”, Lokman Hekim Üniversitesi, Açılış dersi, 26.09.2022, Ankara. 

 

12. “Artificial Intelligence and basic sciences”, TUBA summer School, 28.09.2022, Ravi Medresesi, İstanbul. 

 

13. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ekosistemin doğal dengesinin bozulduğuna dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla 14-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Sıfır Atık Festivali öncesinde Büyükşehir Belediyesi’ne ait Ormanya’da, Sıfır Atık Kampı’nı çekilerek belgeselleştirdi. 22 Ekim 2022’ de saat 21:30’da NTV’ de yayınlanan belgeselde; oyuncu Engin Altan Düzyatan, sunucu ve oyuncu Alp Kırşan, Maceraperest program yapımcısı Orkun Olgar, NTV Yeşil Ekran Sunucusu Buse Yıldırım, sunucu ve Klarnet Virtüözü Serkan Çağrı, Sunucu-Oyuncu Esra Gezginci, Orman Lezzetleri ekibi Murat Akay ve Çağatay Mutlu’nun yanı sıra, Doç. Dr. Rana Atabay, UN SDSN Türkiye Koordinatörü Bahar Özay ve Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Türkiye Su Enstitüsü Proje Geliştirme ve Uygulama Koordinatörü Doç. Dr. Aslıhan Kerç gibi konunun uzman isimleri yer aldı. 

 

14. Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Türkiye Su Enstitüsü Proje Geliştirme ve Uygulama Koordinatörü Doç. Dr. Aslıhan Kerç NTV’ de yayınlanan Zincirleme Reaksiyon(6. Bölüm) programına konuk oldu. Programda iklim krizi ve suya etkisi hakkında bilgi verdi.

 

15. Marmara Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Prof. Dr. Zehra Semra Can; 29.01.2022 18:30 da TRT Belgesel kanalında Doğan Akdoğan’ın sunuculuğunu yaptığı ve geri dönüşüm konusunun ele alındığı “Sıfır Atık” programında, ileri biyolojik atıksu arıtma sistemleri hakkında gelen soruları yanıtladı.

 

16. “Yapay Zeka ve İş dünyasının Yarını”, Kocaeli Vizyoner İş adamları Derneği (KOVIAD), 26.11.2022, Kocaeli.

 

 


Bu sayfa Mühendislik Fakültesi tarafından en son 31.03.2023 10:24:35 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM