Marmara Üniversitesi 130. Akademik Başarı Ödülleri

Marmara Üniversitesi, 2013-2014 Akademik Yılı Açılışı, Rektör, Rektör Yardımcıları, Fakülte Dekanları, Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yüksek Okulu Müdürleri, akademik ve idari personel ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti. Törende, çeşitli etkinliklerin yanı sıra, Marmara Üniversitesi rektörü, Prof.Dr. Zafer Gül tarafından, 130. Akademik Başarı Ödüllerinin takdimi de yapıldı. Fakültemizden beş öğretim üyesi, çeşitli alanlarda Akademik Başarı Ödülü almaya hak kazanarak, bizleri gururlandırdı ve mutlu etti. 

 

Ödül alan öğretim üyelerimiz ve ödül aldıkları alanlar:

Prof.Dr. Atıf Koca,

Mühendislik temel alanında 2011-2012 yıllarında ürettiği 23 makale, 5 bildiri, yayınlarının aldığı 102 atıf ve “Elektrokromik Substitüentler İçeren Ftalosiyanin Komplekslerinin Polielektrokromik Özelliklerinin İncelenmesi ve Elektrokromik Görüntüleme Cihazlarında Uygulamaları” projesi ile Marmara Üniversitesi 130. Yıl Akademik Başarı Ödülleri Bilim Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Prof.Dr. Haluk Rahmi Topçuoğlu,

Mühendislik Bilimleri temel alanında yayınlarının, 2011 -2012 yıllarında aldığı 411 atıf sayısı ile Marmara Üniversitesi 130. Yıl Akademik Başarı Ödülleri Atıf Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Prof.Dr. Dilek Kazan,

Ekibiyle birlikte almış olduğu, “Production of Temperature Sensitive Gel Beads for Concentrating  Dilute solutions of Biological Materials” patenti ile Marmara Üniversitesi 130. Yıl Akademik Başarı Ödülleri Patent Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Yrd.Doç.Dr. Kerime Arzu Baloğlu,

Üniversitemizin ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtılmasına yaptığı katkılar ile Marmara Üniversitesi 130. Yıl Akademik Başarı Ödülleri Hizmet Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Yrd.Doç.Dr. Alper Şişman,

“Otomubul: A Low‐cost Vehicle Navigation System” ve “Mobilarm: A GSM‐Based Secrity System” patentleri ile, Marmara Üniversitesi 130. Yıl Akademik Başarı Ödülleri Patent Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

HIZLI ERİŞİM