ICOVACS 2015

         Marmara Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği öğretim üyelerinin koordinasyonuyla 12-13 Mart 2015 tarihlerinde, Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsünde ICOVACS 2015 (International Conference on Value Chain Sustainability) Uluslararası Konferansı düzenlenmiştir. Konferansa Operasyon Yönetimi alanında performans ölçümü konularını sunmak, tartışmak ve bilgi edinmek için akademisyen, araştırmacı ve öğrenciler katılmıştır.

        Konferans açılış seremonisinde, lojistik ve tedarik zinciri yönetimi alanında çok sayıda çalışması olan iki önemli araştırmacı, davetli konuşmacı olarak yer almıştır. İlk olarak Hollanda, Tilburg Üniversitesi, Ekonomi ve Yönetim Okulu ve TIAS İşletme ve Toplum Okulu’nda Akademik Direktör ve Profesör olarak görev yapmakta olan Jalal Ashayeri,  “Enhancing Value through Creating Resilient Supply Chain (Dirençli tedarik zincirleri oluşturarak yaratılan değerin arttırılması)” başlıklı konuşmasını gerçekleştirmiştir. Sağlık sorunları nedeniyle İstanbul’a gelemeyen Prof. Ashayeri, konuşmasını internet üzerinden canlı olarak yapmıştır. Bir diğer konuşmacı ise Dallas, Teksas Üniversitesi, Akıllı Tedarik Zincirleri Merkezi Direktörü ve Üretim Yönetimi Profesörü olan Suresh P. Sethi’dir.  Prof. Sethi, “Dynamic Pricing, Production, and Channel Coordination with Stochastic Learning (Stokastik öğrenme ile dinamik fiyatlandırma, üretim ve kanal koordinasyonu)” isimli çalışmasını sunmuştur.

         Konferans kapsamında, ulusal ve uluslararası araştırmacılar tarafından, 55 çalışma hazırlanmıştır. Bu çalışmalardan bir kısmı, Journal of Aeronautics and Space Technologies, Journal of Naval Science and Engineering, Marmara University Pure and Applied Science Journal, The Journal of Military and Information Science  dergilerine, ICOVACS 2015 konferansına özel sayılarda değerlendirilmek üzere davet edilecektir.

 

 

 

 

HIZLI ERİŞİM