Fulbright Komisyonunun ABD'de yüksek lisans ve doktora eğitimi yapmak isteyen öğrencilere bilgilendirme toplantısı

Türkiye-ABD Kültürel Mübadele Komisyonu, bilinen adıyla Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu, Türk ve Amerikalı üniversite mezunları, araştırmacılar ve bilim adamları arasındaki eğitim ve kültürel değişim programlarını desteklemektedir. Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu 1949 yılında Türkiye ve ABD arasında imzalanan ikili bir anlaşma ile kurulmuştur ve bütçesi iki ülke hükümetlerinin katkılarıyla sağlanmaktadır.

2021 – 2022 akademik yılı Güz döneminden itibaren geçerli olacak ve son başvuru tarihi 8 Nisan 2020 olan bu burslar ile ilgili bilgilere aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir:

https://fulbright.org.tr/burs/3/Y%C3%BCksek-Lisans-Bursu

https://fulbright.org.tr/burs/1/Doktora-Bursu

https://fulbright.org.tr/burs/2/Profes%C3%B6r-Aziz-Sancar-Doktora-Bursu

Geçtiğimiz yıllarda da birkaç kez Fakültemizde bilgilendirme toplantısı yaparak ilgilenen öğrencilere detaylı bilgileri aktaran Fulbright Komisyonu, 04 Mart 2020 Çarşamba günü 12:00-13:00 saatleri arasında (MB144 salonunda) bir sunum (soru ve cevaplar dahil) gerçekleştirecektir. Bu bilgilendirme toplantısına lisans eğitiminin 3., 4. sınıflarında okumakta olup ABD’de Yüksek Lisans veya Doktora yapmak isteyen ya da halen yüksek lisanslarını yapmakta olup ABD’de doktora yapmak isteyen Türk öğrenciler katılabilir. Konuya ilgi duyup farklı sınıflarda okuyan öğrenciler de dinleyebilir.

image003.jpg (135 KB)

HIZLI ERİŞİM