BİLGİSAYAR, ÇEVRE, ENDÜSTRİ, KİMYA, MAKİNE, METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİK LİSANS PROGRAMLARIMIZ MÜDEK TARAFINDAN AKREDİTE EDİLMİŞTİR.

 

Mühendislik Fakültemiz, bugüne kadar mezun vermiş olduğu 6 Mühendislik Programı için (Bilgisayar, Çevre, Endüstri, Kimya, Makine, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümleri),  2013 yılının Ocak ayında, Türkiye’ de mühendislik programları alanında akreditasyon vermeye tek yetkili kuruluş olan MÜDEK‘e akreditasyon başvurusu yapmıştır. Aynı yılın Temmuz ayında Bölümlerimizin Özdeğerlendirme Raporları hazırlanarak ilgili kuruluşa sunulmuştur. MÜDEK Değerlendirme Takımı tarafından 23-24-25 Mart 2014 tarihleri arasında Fakültemize saha ziyareti yapılmıştır.

MÜDEK Mühendislik Eğitim Programları Akreditasyon Kurulu (MAK) tarafından değerlendirmesi yapılan; Bilgisayar, Çevre, Endüstri, Kimya, Makine, Metalurji ve Malzeme Mühendislik lisans programlarına 01 Mayıs 2014 tarihinden itibaren 30 Eylül 2016 tarihine kadar geçerli olmak üzere akreditasyon verilmiştir. Bu programlarımıza ayrıca 01 Mayıs 2014 tarihinden itibaren 30 eylül 2016 tarihine kadar geçerli olmak üzere, 2 yıl süre EUR-ACE Etiketi verilmiş bulunmaktadır.

MÜDEK hem Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı ENAEE, hem de Washington Accord  üyesidir. Bu nedenle MÜDEK Akreditasyonu, Avrupa’daki tüm üye ülkelere ilave olarak, Amerika (ABET), Kanada, Japonya vb. gibi diğer dünya ülkeleri için de otomatik olarak tanınırlık getirmiş olmaktadır.

Bilgisayar Mühendisliği Akreditasyon Belgesi

Çevre Mühendisliği Akreditasyon Belgesi

Endüstri Mühendisliği Akreditasyon Belgesi

Kimya Mühendisliği Akreditasyon Belgesi

Makine Mühendisliği Akreditasyon Belgesi

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Akreditasyon Belgesi

 

HIZLI ERİŞİM