Akademik Genel Kurul

Mühendislik Fakültesi, 2013-2014 Akademik Yılı Güz Dönemi, Akademik Genel Kurulu, 14. 11. 2013 tarihinde, Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda, Rektör, Rektör Yardımcıları, Dekan ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Elemanları’nın katılımıyla gerçekleşti. Genel Kurul, Dekanımız,  Prof.Dr.Erturul TAÇGIN’ın açılış konuşması ile başladı. Ardından Dekanımız, Marmara Üniversitesi, 130. Yıl Akademik Başarı Ödülleri Töreninde ödül alarak, fakültemizi temsil eden ve gururlandıran Öğretim Üyeleri, Prof.Dr. Atıf Koca, Prof.Dr.Haluk Toğçuoğlu, Prof.Dr.Dilek Kazan, Yrd.Doç.Dr.Arzu Baloğlu, Yrd.Doç.Dr. Alper Şişman’a teşekkür belgelerini takdim etti. 

 

Akademik Genel Kurulda ayrıca, Marmara Üniversitesi İnovasyon ve Teknoloji Transferi Ofisi (MİTTO) Koordinatörü,  Dr. Ahmet Feyzioğlu da MİTTO’nun verdiği hizmetlerle  ilgili bir konuşma yaptı.  Dr. Feyzioğlu konuşmasında, proje olanakları, patent başvuruları ve proje pazarları ile ilgili ayrıntılı ve faydalı bilgiler verdi. 

 

MİTTO Koordinatörü, Dr. Ahmet Feyzioğlu’nun ardında, Rektörümüz Prof.Dr. Zafer GÜL,  faaliyetleri ve kurulma aşamasında olan yeni kampüsle ilgili bilgiler verdi. Küçükyalı’da bulunan Kenan Evren Kışlası yerine kurulacak olan yeni kampüs için, Prof.Dr. Zafer Gül şu bilgileri verdi: “Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Marmara Üniversitesi, proje tamamlandığında akıllı binalarla donatılmış, en iyi kampüsüne sahip olacaktır”.

Prof.Dr.Zafer GÜL konuşmasının ardından, fakültemize yeni katılan veya yükseltmeleri yapılan Öğretim Üyeleri’ne plaketlerini takdim etti. Plaketlerini alan öğretim üyelerimiz: Yrd.Doç.Dr. Betül BOZ, Yrd.Doç.Dr. Fatma CORUT ERGİN, Yrd.Doç.Dr. Emre ARSLAN, Yrd.Doç.Dr. Esra ERDİM, Yrd.Doç.Dr. M. Batuhan AYHAN, Yrd.Doç.Dr. Hüseyin Selçuk KILIÇ , Yrd.Doç.Dr. Asuman Çelik KÜÇÜK, Yrd.Doç.Dr. Nihat Alpagu SAYAR, Yrd.Doç.Dr. İbrahim Sina KUSEYRİ, Yrd.Doç.Dr. Müjdat SOYTÜRK, Doç.Dr. Cabir VURAL, Prof. Dr. Recep ARTIR, Prof. Dr. Perviz SAYAN, Prof.Dr. Ebru TOKSOY ÖNER, Prof.Dr. Atıf KOCA, Prof.Dr. Fatma KARACA ALBAYRAK, Prof.Dr. Sibel TİTİZ SARGUT, Prof. Dr. Faik Nüzhet OKTAR, Prof.Dr. Osman KILIÇ.  

 

Rektörümüzün konuşmasının ardından, yeni açılan Çevre Mühendisliği Laboratuarı ile ilgili bilgi vermek üzere, Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ömer Akgiray, kısa bir konuşma yaptı. Sonrasında, Çevre Mühendisliği Laboratuvarı, Rektör Prof.Dr. Zafer Gül tarafından açıldı. 

Çevre Mühendisliği Laboratuvarı açılış töreninin ardından, Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden, Adem Cesur, Mahmut Çelik ve Murat Erdem Erdoğan’ın bitirme tezi olarak yaptığı Elektrikli Araba, rektörlüğe teslim edildi, ve Rektör Prof.Dr. Zafer Gül aracın test sürüşünü gerçekleştirdi. Araç, öğrencilerin kullanımına, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü, Prof.Dr. Abdulkerim Kar tarafından verilmişti. 

HIZLI ERİŞİM