3. Marmara Uluslararası Robot Olimpiyatları

Mühendislik Fakültesi Robot Kulübü MUFERobotics tarafından bu sene 3.sü düzenlenen Uluslarası Marmara Robot Olimpiyatları, 8 farklı ülkeden 600'den fazla kayıt, 300’e yakın robot ve 1000'in üzerinde seyirci ile 16-17Mart 2018 tarihlerinde Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsünde gerçekleştirilmiştir.

 

Katılımcılar; daha önceden bildikleri Kara Şimşek, Robotenis, Mini Sumo, Bayrak Yarışı ve Serbest Kategori gibi tanıdık kategorilerin yanında  bu sene ilk defa  Pacbot, Bowling ve Arazi olmak üzere yeni kategorilerde kıyasıya yarıştılar. Robot yarışlarının yanısıra Kubilay Onur Güngör tarafından “Siber Mücadele ve Gayrınizami Harp” ve Eray Erten tarafından “Girişimcilikte 3D Teknolojiler” konulu seminerler ücretsiz olarak gerçekleşti. Ayrıca Autodesk eğitmeni Cengiz Kurtoğlu, katılımcılara ücretsiz olarak Fusion 360 eğitimi verdi.

 

Katılımcıların renkli ve oldukça verimli bir hafta sonu geçirdiği bu organizasyonun TRT Haber Ana Haber Bülteni videosuna ve kulüp üyelerinin hazırladığı videolara aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir.

 

https://youtu.be/kPlTqMbMmqE

https://youtu.be/WREmnFCu7oE

 

Organizasyonun hazırlanması ve gerçekleşmesi sırasında emek harcayan bütün kulüp üyelerine ve kulüp Danışmanı Hocamız Birol Gençyılmaz’a teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

 

HIZLI ERİŞİM